Smart Home i Fotowoltaika redukcja kosztów

Ile wynosi Twój budżet domowy na Smart Home?

Smart Home Warszawa obliczy, ile pieniędzy oddajesz poprzez wysyłanie do sieci niewykorzystanej energii, którą wyprodukowała twoja instalacja fotowoltaiczna. Warto też mieć na uwadze jak wiele ciepła marnujemy podczas wietrzenia pomieszczeń, lub gdy nie ma nas w domu. Automatyka domowa (Smart Home) pozwoli mieć wszystkie te parametry pod kontrolą, zapewniając znaczne obniżenie kosztów utrzymania komfortu wewnętrznego w inteligentnym budynku. A dzięki temu pozostanie więcej środków na przyjemności. Oferowana przez nas automatyka domowa Smart Home nie tylko redukuje koszty energii, ale także podnosi bezpieczeństwo domowników oraz zapewnia wygodę. Połączenie instalacji fotowoltaicznej z automatyką Smart Home jest naturalną odpowiedzią na drożejące koszty energii elektrycznej i zapewnia mnóstwo dodatkowych korzyści.

Smart home fotowoltaika

Chłodzenie kosztuje znacznie więcej niż grzanie, dlatego oferujemy automatykę Smart Home wraz z rekuperacją aby redukować te koszty. Obniżenie temperatury o 1% powoduje zmniejszenie kosztu ogrzewania o 6%. Dlatego podczas sezonu grzewczego warto w nocy znacznie zredukować panującą temperaturę. Czujki ruchu wykryją, iż wstajesz, idziesz do toalety, czy kuchni, czy przewijasz dziecko. Na Twojej trasie czujki ruchu uruchomią grzejniki podczerwieni, które natychmiast zapewnią ciepło. Automatyka Smart Home wyłączy je, po Twoim powrocie do łóżka.

Smart Home to automatyczne wykorzystanie nadwyżek prądu z instalacji fotowoltaicznej PV

Smart Home warszawa jest marką RBS Energia najlepszej firmy fotowoltaicznej w Warszawie zgodnie z rankingami Wirtualnej Polski oraz Gazety Wyborczej.  Dzięki odczytowi z każdego inteligentnego gniazdka Smart Home, uzyskasz dokładne dane na temat zużycia energii w całym budynku, lub pojedynczym odbiorniku. Przy pomocy tych danych możemy powiązać zużycie energii z pracą instalacji fotowoltaicznej. Instalowane przez RBS Energia inwertery Solaregde komunikują się z centralą automatyki Smart Home w Twoim inteligentnym domu. Umożliwia to automatyczne wykorzystanie nadwyżek produkcji z instalacji fotowoltaiczne np. do ogrzania zbiornika ciepłej wody lub ładowania samochodu elektrycznego. System wyśle, także na Twój telefon komunikat przypominający, że warto w momencie nadprodukcji energii przez instalację fotowoltaiczną wykorzystać energię w danym momencie.

Nie marnuj energii elektrycznej nawet gdy pochodzi z instalacji fotowoltaicznej

Po otwarciu okna w celu przewietrzenia pomieszczeń, czujniki Smart Home wyłączą ogrzewanie lub klimatyzację. W słoneczne, letnie dni automatycznie opuszczone zostaną żaluzje z nasłonecznionej strony, zmniejszając zapotrzebowanie na chłodne powietrze. Nie ma sensu intensywnie chłodzić lub grzać budynku podczas Twojej nieobecności. Na podstawie geolokalizacji Fibaro inteligentny dom rozpozna kiedy będziesz wracać do domu i uruchomi się klimatyzację, lub ogrzewanie, by temperatura po wejściu do domu zawsze była idealna. W dobrych szpitalach położniczych, stosowane są lampy na podczerwień. Są one umieszczane nad miejscami do przewijania dzieci i dają natychmiastowe poczucie ciepła. Warto utrzymywać niską temperaturę w nocy i korzystać z czujników ruchu, które włączą grzejniki IR w miejscu gdzie potrzebne jest ciepło, czyli nad przewijakiem, ale także w kuchni, gdy w nocy idziesz się napić wody. Razem z nimi zostaną włączone lampki przy podłodze (o znikomy poborze prądu), które oświetlą Twoją drogę.
Czy Twoje dzieci wyłączają światło po wyjściu z łazienki? Czujki ruchu Smart Home zrobią to za nie.

 

Przewiń do góry